Zprávy o pozorování bigfoota ze státu Illinois

5. května 2020 v 19:38 | Filip Holý |  Konkrétní případy

Zprávy o pozorování bigfoota ze státu IllinoisPoměrně dost údajných očitých svědectví pochází z amerického státu Illinois. Illinois je stát nacházející se na severu Spojených států amerických, v oblasti východních severních států ve středozápadním regionu USA. Illinois hraničí na východě s Indianou, na jihovýchodě s Kentucky, na západě s Missouri a Iowou a na severu s Wisconsinem. Severovýchodní ohraničení tvoří Michiganské jezero. Se svou rozlohou 149 932 km² je Illinois 25. největším státem USA, v počtu obyvatel (12,8 milionů) je pátým nejlidnatějším státem a s hodnotou hustoty zalidnění 89 obyvatel na km² je na dvanáctém místě. Hlavním městem je Springfield se 120 tisíci obyvateli. Všechny následující zprávy o pozorování byly publikovány na webových stránkách organizace The Bigfoot Field Researchers Organization.

První v tomto článku zmíněné svědectví se údajně odehrálo v dubnu 1980 v okresu Fulton. Svědek uvádí:

"Byl jsem tehdy u svých prarodičů, kteří bydleli u jezera Canton. Byly asi tak dvě až tři hodiny odpoledne, bylo slunečno a bezvětří. Byl nádherný jarní den a já měl na sobě pouze tričko. Dostal jsem chuť si zakouřit, a tak jsem sešel z mírného kopce, na kterém stál dům mých parodičů, po jeho úpatí dolů. Když jsem již dole kouřil, slyšel jsem hlasitý, šustivý zvuk po své pravé straně. Vědel jsem, že po mé pravé straně se nachází kukuřičné pole, takže jsem si ze začátku myslel, že se jedná pouze o nějaké obyčejné zvíře, krávu či dokonce medvěda, které se tam zrovna šlo nakrmit. To, co jsem však poté uviděl, si jsem si nedokázal vysvětlit. Bylo to vysoké, mělo to černé zbarvení, stálo to vzpřímeně na dvou nohách a vydávalo to velmi odpudivý zápach. Ten zápach jsem toho dne ucítil už předtím, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Určitě to tam muselo být už ve chvíli, kdy jsem teprve šel po úpatí kopce dolů se záměrem si zakouřit. Záhadné zvíře bylo vysoké zhruba dva metry, mělo krátký, témeř žádný krk a dlouhé paže, které ale nebyly ve stejném poměru jako lidské. Tvor mohl vážit tak 130 kilogramů. Jeho tvář byla bledá s masitou oblastí kolem očí a nosu. Tvor velmi připomínal člověka a zdálo se, že ho moje přítomnost překvapila. Stál ve vzdálenosti zhruba dvaceti metrů. Nikdy na to nezapomenu a ani nechci. Nejednalo se o žádné šílené, řvoucí monstrum. Jediný, kdo v tu chvíli křičel zděšením, jsem byl já. Ta bytost byla velmi klidná a jen mě pozorovala. Pouze jsem zaregistroval, jak tvor v jednu chvíli zvedl ruce. Celé setkání trvalo asi 20 vteřin, jelikož jsem se poté ihned rozběhl nahoru do kopce k domu svých prarodičů. Můj dědeček byl velmi znepokojen, jelikož jsem se celý třásl strachy."

Další pozorování se údajně odehrálo 15. srpna 1967 v okresu Cook poblíž městečka River Groove na cyklostezce v Schillerových lesích. Svědek uvádí:

"Toho srpnového dne jsem jezdil na kole podél řeky Des Plaines. Byl jasný, slunečný ale horký den, jelikož bylo 30 stupňů. Bylo 7:30 až 8:30, když jsem se rozhodl, že si odpočinu, jelikož jsem byl ježdením na kole již trochu znaven. Posadil jsem se na padlý kmen a sledoval jsem řeku. Náhle jsem zaregistroval, jak se na opačném břehu řeky ve stínu lesa objevila tmavá postava. Poté se z lesa vynořil zvláštní tvor, který vstoupil do řeky. Nejspíše ve vodách řeky hledal potravu, snad sladkovodní mušle nebo raky. Pořádně jsem se na něj zdálky podíval a ke svému zděšení jsem zjistil, že tvor je pokrytý srstí jako nějaký lidoop. Připomínalo to křížence mezi lidoopem a jeskynním mužem. Všude kolem mě rostly ambrozie a vysoké rákosí, a tak jsem by před tvorem skrytý. V jednu chvíli jsem si však odkašlal, načež tvor zvedl hlavu a začal se rozhlížet kolem. Vypadalo to, že je rozrušený. Pak jsem tvora ztratil z dohledu. Na kládě jsem však sedět zůstal. Najednou ke mě směrem od řeky přiletěly tři velké kameny, které byly hozeny nejspíše tím tvorem. Lekl jsem se, a tak jsem popadl kolo a vydal jsem se směrem k cyklostezce. Když jsem procházel kolem blízkého, hustého rákosí, najednou se z něho vynořil onen tvor a střetli jsem se tváří v tvář. Překvapením jsem vykřikl. Tvor se musel od břehu řeky až ke mě prodírat tím rákosím, ale já jsem vůbec nic neslyšel. Když jsme se střetli tváří v tvář, tvor uchopil další kámen a hodil ho směrem ke mě. Byl svalnatý a jeho srst měla černohnědé zbarvení podobné bahnu. Měl široká ramena, ale téměř žádný krk. Jeho pokožka na obličeji byla svraštělá. Měl široké a výrazné nadočnicové oblouky. Tvor byl vysoký zhruba 180 cm. Běžel jsem tak rychle, jak jsem mohl. Vydal jsem se směrem po cyklostezce podél řeky. Během mého útěku jsem uslyšel jakési podivné vytí, které znělo jako siréna. Dostal jsem se na parkoviště na silnici East River a vydal jsem se domů. Od roku 1967 jsem se do té oblasti nikdy nevrátil. Vrátil jsem se tam až se svou ženou v červenci 2014, a to hned dvakrát. Tvora jsem už ale nepotkal. Pouze jsem narazili na jakýsi úkryt vytvořený ze starých kmenů, který by tomu tvorovi mohl klidně sloužit jako hnízdo. Kdoví. V roce 1967 toho o bigfootech nebylo ještě moc známo, a nikdy předtím jsem o nich neslyšel. Bylo mi tehdy 19 let. Ačkoliv jsem svůj zážitek pověděl rodičům, nevěřili mi."

Další pozorování se údajně odehrálo 8. července 2004 v okresu Madison poblíž města Alton. Dva chlapci si tehdy hráli na okraji lesa v obydlené oblasti. Jeden z nich uvedl:

"Stalo se to takto. Byl jasný, horký, letní den a já a můj kamarád jsme zrovna byli na okraji lesa. Rozhodli jsme se, že si ze dřeva postavíme pevnost. Cestou trochu dále do lesa jsme spatřili mrtvý strom. Společně jsme se ho pokusili vyvrátit, ale bylo to moc těžké, tak jsme se vrátili stavět naší nedalekou pevnost. Po chvíli jsme uslyšeli praskání a následnou ránu. Když jsme šli směrem k místu, odkud jsme zvuk slyšeli, zjistili jsme, že onen strom, který jsme se předtím pokusili vyvrátit, již ležel vyvrácený na zemi. Ačkoliv jsme neměli moc dobrý výhled, jelikož bylo všude kolem plno houštin, poblíž onoho stromu jsme zahlédli jakési podivné stvoření, které jsme předtím nikdy neviděli. Zvíře bylo vysoké zhruba 2,2 metru a vážilo zhruba 120 kilogramů. Bylo porostlé černou srstí, mělo široká ramena a zdálo se, že nemá žádný krk. Nejpodivnější bylo, že stálo vzpřímeně, stejně jako člověk. Po chvíli jsme les opustili s rozběhli jsme se do svých domovů."Socha bigfoota ve státě Illinois 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

SEZNAM JMEN PODLE SVĚTADÍLŮ A STÁTŮ:

SEVERNÍ AMERIKA

USA: BIGFOOT, SASQUATCH (SESKVEČ), SKUNK APE, GRASSMAN, JÁHJAHÁS, METAH KAGMI, ČVONÝTÝ, ŠAMPE, ICE MAN (LEDOVÝ MUŽ), WILD MAN (DIVOKÝ MUŽ)

KANADA: SASQUATCH, BIGFOOT, DZUNUKWA, OLD YELLOW TOP, WILD MAN (DIVOKÝ MUŽ)

MEXIKO: ALUX, SISIMITE, QUINAMETZIN, EL CUATLACAS, AHUL

BELIZE, NIKARAGUA, KOSTARIKA, HAITI: XIPE, SISIMITE, CIGOUVE

JIŽNÍ AMERIKA

KOLUMBIE: DE LOYS' APE (LOYSOVA OPICE)

VENEZUELA: VASITRI

GUYANA: DIDI

BRAZÍLIE: MAPINGUARY, MARICOXI (MARIKOŠI)

PERU: TARMA, ISNACHI

EKVÁDOR: WILD MAN (DIVOKÝ MUŽ)

ARGENTINA: UCUMAR

EVROPA

IRSKO A VELKÁ BRITÁNIE: WUDEWASA, WILD MAN, GREEN MAN (ZELENÝ MUŽ), VELKÝ ŠEDÝ MUŽ (BIG GREY MAN), LEPRECHAUN (LEPRIKON)

ŠPANĚLSKO A PORTUGALSKO: BASAJAUN, IRETGES

ČESKO, SLOVENSKO, POLSKO, SLOVINSKO, BULHARSKO: DIVÝ MUŽ, LEŠIJ, HEJKAL, LESNÍ PANNY

FRANCIE, BRETAŇ: DUS, HOMME SAUVAGE, OGRE

NĚMECKO, HOLANDSKO, ŠVÝCARSKO, TYROLSKO: WAISE, WEES, SCHRAT, FANGE, WILDER MANN, ORKE

ŠVÉDSKO, FINSKO, DÁNSKO, NORSKO, ISLAND: TROLL, JÄTTE, WILDMAN, HOMO NOCTURNUS, HALTIJA, TREE EATER, WUDEWASA

ITÁLIE, ŘECKO: SATYR, FAUN

AFRIKA

KONGO: BONDO ŠIMPANZ

ZAIRE: APAMANDI

SENEGAL: FATING'HO

ZÁPADNÍ AFRIKA: ABONESI

JIŽNÍ AFRIKA: TOKOLOSHE

KEŇA: MUHALU

ASIE

RUSKO: ČUČUNA (CHUCHUNYA), ČUČUNAJA, ALMAS, ALMASTY, ALBASTY, ALMA, KAPTAR, LEŠIJ, DŽULIN, MULEN,
KJIK IŠ, KÉDJEKI

MONGOLSKO, GRUZIE, TÁDŽIKISTÁN, ÁZERBAJDŽÁN, ARMÉNIE: ALMAS, ALMASTY

PÁKISTÁN: BAR MANU

AFGHÁNISTÁN: JAVOJ-ADAM, JAVO CHALG, JABALIK-ADAM

INDIE, SRÍ LANKA: MANDE BARUNG, NITTAEWO, NITTEVO

BANGLADÉŠ: BAN-MANUSH

NEPÁL, BHŮTÁN, TIBET: YETTI, STRAŠLIVÝ SNĚŽNÝ MUŽ (ABOMINABLE SNOWMAN), MEH-TEH, DZU-TEH, TEH-LMA, NYALMO, METOH-KANGMI, CHEMO, MI-CHEN-PO, MIGU, MI-TEH, RIMI, BEKK-BOK

ČÍNA: YEREN, ČÍNSKÝ DIVOKÝ MUŽ, YEH-REN, OPIČÍ MUŽ, MEDVĚDÍ MUŽ, FEI FEI, YIREN

JAPONSKO: HIBAGON, HINAGON

VIETNAM, THAJSKO, LAOS, KAMBODŽA, BARMA: TOK, GERGASI, TUA YEUA, CHI TRAU, CHAU MAU, KUNG LU, SHAN TU, UNTRAHOM, NGUOI RUNG (BUVOLÍ MUŽ)

INDONÉSIE, MALAJSIE, BORNEO, FILIPÍNY: BATUTUT, ORANG DALAM, ORANG PENDEK, EBU-GOGO, HOMO FLORESIENSIS, HANTU HUTAN, MYOIR, KAPRE

AUSTRÁLIE A OCEÁNIE

AUSTRÁLIE: YOWIE

NOVÝ ZÉLAND: MAERO, MOHOAO, MOEHAU